21 marca 2003
W pierwszy dzień wiosny uczniowie z klass IIIa, IIIb, IIb, a także z klas Ib, Ic, IIa pod opieką Beaty Zaradkiewicz i Urszuli Sułowskiej pojechali do Jank na film "Superprodukcja".
Film Juliusza Machulskiego opowiada o pewnym krytyku filmowym, który na pokazach prasowych nudzi się niemiłosiernie. Mści się na filmowcach wystawiając gwiazdki przy swych druzgoczących recenzjach. Gwiazdek tych producenci i reżyserzy boją się najbardziej. Przecież na film, który dostał jedną gwiazdkę nie pójdą nawet szkoły! Narzeczona podwarszawskiego gangstera pragnie zostać filmową gwiazdą. Gangster nie chce jednak, by zagrała w jakiejś ramocie, lecz w porządnym filmie. Po lekturze recenzji filmowych dochodzi do wniosku, że nikt w Polsce nie umie robić filmów. No może tylko krytyk, którego recenzje właśnie czytał. W ten sposób Gangster trafia do Yanka Drzazgi i po prostu zleca mu napisanie scenariusza, a potem zrealizowanie filmu.
W filmie występują: Rafał Królikowski, Janusz Rewiński, Anna Przybylska, Piotr Fronczewski, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Artur Barciś.

17 marca 3003

30 osobowa grupa uczniów wyjechała do kina w Jankach by obejrzeć drugą część trylogii J. R. R. Tolkiena "Władca Pierścieni cz. II Dwie Wieże". Film przedstawia dalsze losy znanej z części pierwszej grupki przyjaciół wędrujących przez krainy Śródziemia w poszukiwaniu wrót Mordoru. Podczas swej wędrówki podzieleni na trzy grupy bohaterowie nadal starają się wykonać powierzone im zadanie. Wspólnie przeciwstawią się także potężnym siłom wroga, rozciągającym się pomiędzy Dwiema Wieżami - Orthankiem w Isengardzie a fortecą Saurona w Barad-dur, głęboko w mrocznej krainie Mordor.

12 grudnia 2002
Niektóre klasy w ramach "mikołajek" wyjechały do kina w Jankach.
Część uczniów obejrzała film "Znaki"
z Melem Gibsonem w roli głównej.
Inni obejrzeli film "Wielki podryw"
z Gene Hakmanem.

16 i 25 października 2002
Uczniowie gimnazjum wyjechali do Janek by obejrzeć film Andrzeja Wajdy "Zemsta". Film jest ekranizacją sztuki Aleksandra Fredry.
W filmie wystąpili: Janusz Gajos - Cześnik Raptusiewicz
Andrzej Seweryn - Rejent Milczek
Roman Polański - Papkin
Daniel Olbrychski - Dyndalski
Agata Buzek - Klara
Katarzyna Figura - Podstolina
Rafał Królikowski - Wacław.

10 października 2002
Samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną i otrzęsiny klas pierwszych. Pierwszoklasiści podpisywali cyrograf, na którym były wypisane ich "obowiązki i powinności względem starszych gimnazjalistów", jedli "cud miksturę", której składniki pozostaną tajemnicą, zostali poddani zabiegom upiększającym - zroszeni wodą ze spryskiwacza i pomalowani kremem do twarzy. Każdy pierwszoklasista był pasowany na ucznia
Zaproszenie
.

9 października 2002
Uczniowie klas drugich wyjechali do Warszawy, gdzie obejrzeli spektakl "Mały książę" w Teatrze Staromiejskim, oraz zwiedzili Stare Miasto.

24 września 2002
Uczniowie klas III obejrzeli film "Pianista". Film w reżyserii Romana Polańskiego opowiada prawdziwą historię kompozytora Władysława Szpilamana, któremu udało się uniknąć deportacji do obozu koncentracyjnego. Przez długie lata wojny ukrywa się w ruinach Warszawy. Jedynym jego przyjacielem, który pozwala mu przetrwać ciężkie czasy jest muzyka. W filmie grają: Adrien Brody - Władysław Szpilman, Frank Finlay - Ojciec Władysława, Maureen Lipman - Matka Władysława, Thomas Kretschmann - Kapitan Wilm Hosenfeld.
Oto opinie uczniów o filmie:

Powrót
Aktualizacja: piątek, 16 maja 2003