7 maja - 2002
Grupa 45 uczniów z klas Ib, IIa i IIc, pod opieką p. Beaty Zaradkiewicz, Grażyny Ponceleusz-Procek i Ewy Łaszewskiej-Wójcik, wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy "Orzeł i trzy korony" w Zamku Królewskim. Młodzież była podzielona na 2 grupy oprowadzane przez przewodników, którzy bardzo ciekawie opowiadali o związkach polsko-szwedzkich w wiekach XVI-XVIII. Na wystawie zgromadzono ponad 400 eksponatów w większości sprowadzonych ze Sztokholmu. Kolejnym punktem wycieczki był film Jacka Bromskiego "Kariera Nikosia Dyzmy"

21 marca - 2002
W pierwszym dniu wiosny, młodzież gimnazjalna wyjechała do kina. Uczniowie, którzy jeszcze nie mieli takiej okazji obejrzeli film "Władca pierścieni cz.I Drużyna Pierścienia". Ci którzy ten film już widzieli, zobaczyli film Jacka Bromskiego "Kariera Nikosia Dyzmy".

20 lutego - 2002
kolejna grupa uczniów, tym razem z klasy IIIa i IIIb, miała możliwość zwiedzenia studia nagrań i zaplecza technicznego polskiej telewizji publicznej.
Młodzież, wraz z opiekunami: Anną Zawadzką, Krystyną Kaźmierczak i Janem Grzybickim, obejrzała film "Władca pierścieni cz.I Drużyna Pierścienia". Jest to ekranizacja pierwszego tomu trylogii "Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Opowiada historię podróży Frodo Bagginsa, przez fantastyczną krainę Śródziemia. Frodo wraz z grupą przyjaciół podejmują desperacką podróż, której celem jest uwolnienie Ziemi od źródeł mocy zła. Nadzwyczajne przygody Frodo, przemierzającego zdradliwe przestrzenie Śródziemia, ujawniają moc jaką niesie przyjaźń i odwaga wobec sił ciemności.

12 lutego - 2002
młodzież z wszystkich klas pożegnała karnawał 2002 zabawą ostatkową.

7 lutego - 2002
uczniowie klas Ic, IIc i IIIc pod opieką Ewy Łaszewskij-Wójcik, Grażyny Ponceleusz-Procek i Krystyny Wierzbickiej zwiedzili kulisy polskiej telewizji publicznej. Młodzież miała okazję odwiedzić studia nagrań a także zaplecze techniczne: magazyn strojów i rekwizytów oraz pracownię krawiecką.
Po wizycie w budynku telewizji wszyscy obejrzeli zrealizowany na podstawie książki J.K.Rowling film "Harry Potter i kamień filozoficzny". Film opowiada historię chłopca, który dowiaduje się, że jest synem potężnych czarodziejów, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Harry udaje się do słynnej Szkoły Magii i Czarodziejstwa, tu znajduje to, czego mu dotąd najbardziej brakowało - dom i rodzinę.

7 stycznia - 2002
uczniowie Gimnazjum bawili się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Komitet Rodzicielski.

7 grudnia - 2001
młodzież gimnazjum uczestniczyła w wyjeździe "mikołajkowym" do kina w Jankach. Uczniowie obejrzeli film w reżyserii Marka Brodzkiego pt. "Wiedźmin". Jest to opowieść o wojowniku, którego refleks przekracza ludzkie możliwości, jest nie tylko mistrzem każdej broni, ale także zna podstawy magii i potrafi walczyć z każdym przeciwnikiem. W rolach głównych występują: Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski, Grażyna Wolszczak, Anna Dymna.

27 listopada - 2001
uczniowie klas Ia, Ib i Ic wyjechali do Teatru. Wystawiana w Teatrze Polskim "Zemsta" Aleksandra Fredry bardzo się wszystkim podobała. Młodzież mogła podziwiać wspaniałych aktorów, między innymi: Jacka Kawalca w roli Papkina, Grażynę Barszczwską jako Podstolinę, Wiesława Michnikowskiego w roli Dyndalskiego oraz Ignacego Gogolewskiego jako Rejenta.

22 listopada - 2001
młodzież wszystkich klas gimnazjalnych bawiła się na dyskotece Andrzejkowej, zorganizowanej przez klasy Ia i IIIb.

26 września - 2001

wszystkie klasy gimnazjalne obejrzały film Jerzego Kawalerowicza "Qvo vadis", nową ekranizację najbardziej znanej w świecie polskiej książki Henryka Sienkiewicza. Sceny filmu wzbogacała muzyka Jana Kaczmarka a na ekranie zobaczyliśmy: Pawła Deląga jako Marka Winnicjusza, Magdalenę Mielcarz w roli Ligii, Bogusława Lindę jako Petroniusza, Franciszka Pieczkę jako Świętego Piotra Apostoła, Jerzego Trelę jako Chilona, Rafała Kubackiego jako Ursusa i Michała Bajora w roli szalonego Nerona.

Powrót
Aktualizacja: czwartek, 16 maja 2002